Loading...
خدمات ما2019-05-11T16:15:46+04:30

ثبت و صدور گواهینامه های ایزو

شرکت آگه آفرین آریا به عنوان یکی از شرکت های فعال و پیشرو در حرفه ثبت و صدور گواهینامه به صورت کاملآ علمی و به روز و همچنین شناخته شده در داخل کشور ضمن داشتن سهم قابل توجهی از بازار در حوزه های مدیریتی از جمله ایزو، نقش کاملآ بارزی را در فرهنگ سازی و ایجاد باور به اخذ استاندارد های سیستم مدیریت کیفیت توسط تیم مدیریتی و همچنین کارکنان، در تمام سطوح سازمان های تولیدی، صنعتی و خدماتی، و شرکت های تجهیزات پزشکی و دارویی ایفا می نماید. ثبت و صدور گواهینامه ایزو تنها زمانی مورد تایید، وپذیرش است(از نظر سازمان جهانی) که سیستم مورد نظر ، مستقر گردیده باشد و توسط کارکنان سازمان، درک،اجرا، کنترل و بررسی شده باشد تا از برآورده شده خواسته های استاندارد قانونی و مشتری اطمینان حاصل گردد.

انواع ایزو

استاندارد ISO 14001

استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ ، سیستم مدیریت محیط‌زیست برکاهش وکنترل آلاینده‌های محیط‌زیست ناشی از کسب‌وکار شما تأکید می‌نماید.
سازمان‌هایی که طرف قرارداد یا مشتریان آن‌ها شرکت نفت ، گاز و پتروشیمی و عمرانی می‌باشند عموماً از استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ می‌توانند استفاده نمایند.

استاندارد ISO 29001

استاندارد ایزو ۲۹۰۰۱ ، سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی است و برای سازمان‌هایی که درزمینهٔ نقت و گاز و پتروشیمی فعالیت می‌نمایند کاربرد دارد.

شرکت آگه آفرین آریا-szu

استاندارد ISO 22000

ایزو ۲۲۰۰۰ ،سیستم مدیریت کیفیت در صنایع غذایی است.این استاندارد برای سازمان‌هایی که درزمینهٔ صنایع غذایی فعالیت می‌نمایند کاربرد دارد.                         شرکت آگه آفرین آریا-

szu

استاندارد ISO 9001

این استاندارد بر سیستم مدیریت کیفیت تأکید نموده و در تمام سازمان‌های تولیدی و خدماتی با اندازه کوچک و بزرگ قابل کاربرد است.
سازمان‌های که قصد استقرار سیستم‌های مدیریت و اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۱۰ رادارند بهتر است ابتدا ایزو ۹۰۰۱ را در سازمان خود پیاده‌سازی نمایند.
استاندارد ایزو ۹۰۰۱ به‌نوعی پایه سایر استانداردهای مدیریتی است .

استاندارد ISO 10002

این استاندارد یک راهنما جهت سیستم مدیریت رسیدگی به شکایت مشتری است.با به‌کارگیری این استاندارد ، سیستم رسیدگی و پاسخگویی به شکایت مشتری نظام‌اند خواهد شد.
این استاندارد برای تمام سازمان‌ها قابل کاربرد است این استاندارد راهنما می در ایران برای این استاندارد راهنما نیز توسط شرکت‌های گواهی دهنده گواهینامه صادر می‌شود.

استاندارد ISO 10004

این استاندارد یک راهنما برای سیستم رضایتمندی مشتریان است با به‌کارگیری این استاندارد سیستم رضایتمندی مشتریان به‌صورت نظامند اجرا خواهد شد.
این استاندارد برای تمام سازمان‌ها قابل کاربرد است این استاندارد راهنما می در ایران برای این استاندارد راهنما نیز توسط شرکت‌های گواهی دهنده گواهینامه صادر می‌شود.                                                                   شرکت آگه آفرین آریا-szu

استاندارد 13485 ISO

استاندارد مدیریت کیفیت درتجهیزات پزشکی و خدمات مرتبط :

تجهیزات پزشکی جزء حساسترین ابزارهائی می باشند که جان و سلامت انسانها در اتباط مستقیم با آن می باشد
لذا سازمان جهانی استاندارد اقدام به تدوین یک استاندارد خاص برای مدیریت کیفیت این وسایل نمود و متعاقب آن اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اجرای این استاندارد را در شرکتهای تولید کننده تجهیزات پزشکی در دستور کار خود داد.

از مزایا و ویژگیهای این استاندارد می توان به :

1-تخصصی بودن برای تجهیزات پزشکی
2-الزام به رعایت استانداردهای ملی و جهانی
3-توجه ویژه به اصول GMP و GHP
4-انجام ریسک آنالیز ، شناسائی مشکلات احتمالی و برنامه جهت جلوگیری از آن
5-توجه به نگهداری و تعمیرات و خدمات تجهیزات پزشکی
6-توجه ویژه به آموزش و شرایط احراز پرسنل
7-الزام به داشتن برنامه برای C&D و CIP …
8-نظارت دقیق و مستند سازی امور
9-الزامات ویژه برای تجهیزات پرخطر و قابل کاشت فعال و…   اشاره نمود.

استاندارد ISO 45001

استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ ، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی است با پیاده‌سازی این استاندارد خطرات و حوادث ناشی از کار کاهش و کنترل می‌شود این استاندارد در سال ۲۰۱۸ منتشر می‌شود و جایگزین استاندارد OHSAS 18001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی می شود.عموماً پیمانکاران و سازمان‌هایی که پروژه‌های نفتی ، گاز و پتروشیمی و عمرانی را انجام می‌دهند از این استاندارد جهت کاهش ریسک و خاطرات ناشی از کار استفاده می‌نمایند این سازمان با به‌کارگیری این استاندارد به مشتریان خود اطمینان خاطر می‌دهند که فعالیت‌های خود را بر اساس الزامات ایمنی و بهداشت شغلی اجرا می‌نمایند.
همچنین این استاندارد در بیمارستان‌ها ، مراکز خرید و سازمان‌های کوچک و بزرگ نیز بکار گرفته می‌شود.

 و انواع استاندارد های ISO27001-ISO50001-ISO28000-HALAL-22716   و …..

نشان CE

نشان CE به عنوان یک سیستم پذیرفته شده جهت حصول اطمینان از کیفیت ، ایمنی و الزامات زیست محیطی به سرعت در حال گسترش در کلیه کشورها می باشد از این رو دریافت گواهی CE برای تولید کنندگان بسیار حائز اهمیت است چرا که CE استاندارد اروپاست و در واقع گواهی تضمین کیفیت اروپا محسوب می شود که مورد قبول بسیاری از کشورهای دنیاست . بنابراین محصولاتی که گواهی CE دریافت کنند شانس بیش تری برای بازیابی و تصاحب بازارهای جهانی خواهند داشت.

نشان CE بر روی یک محصول مزایای زیر را دارد:

  • محصول مورد نظر می تواند به صورت قانونی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا EU و منطقه تجاری آزاد اروپا به فروش برسد و جابجا شود.
  • امکان صادرات به کشورهای دیگر
  • ایجاد اطمینان در مصرف کننده و بازار خرده فروشی
  • رعایت حقوق مصرف کننده
  • مزیت رقابتی و تبلیغاتی
  • نظر مثبت نهادهای قانونی
  • شرکت در مناقصات بزرگ دولتی

مراحل ممیزی

ممیزی مرحله اول: (Stage 1)

مشتمل بر بررسی مدارک ممیزی شونده و ارزيابي اوليه سيستم می باشد که بيانگر ميزان آمادگي سازمان ممیزی شونده،  جهت انجام مميزي مرحله دوم (ممیزی نهایی صدور گواهينامه ) است. انجام ممیزی مرحله اول جزء مراحل الزامي برای صدور گواهینامه است و در این مرحله، دامنه کاری مورد ممیزی نیز مورد تصدیق قرار می گیرد.

ممیزی مرحله دوم: (Stage 2)

این مرحله از ممیزی که پیش تر با عنوان ممیزی نهایی و یا ممیزی ثبت و صدور گواهینامه از آن یاد می شد، شامل برنامه ریزی ممیزی، اجرای ممیزی در محل ممیزی شونده در دامنه کاری مورد نظر ، ارزیابی انطباق سیستم موجود با مدارک ارائه شده و استاندارد مورد ممیزی، تهیه و ارائه گزارش ممیزی حاوی نقاط قوت، پتانسیل های بهبود و عدم انطباق های احتمالی می باشد. در صورت موفقیت در این مرحله از ممیزی، اقدامات لازم جهت ثبت و صدور گواهینامه صورت می پذیرد.

 ممیزی مراقبتی : (Surveillance)

از آنجا که مدت زمان اعتبار گواهينامه‌هاي صادره  سه ساله است، در طول اين مدت، تيم مميزي از طريق انجام مميزي‌هاي مراقبتي در سال های دوم وسوم، از اجراي مؤثر سيستم مديريت و بهبود شاخص‌هاي اثر بخشي مربوطه اطمينان حاصل مي‌نمايد و با تاييد تيم مميزي، گواهينامه صادره تمديد خواهد شد.

تعداد انجام مميزي‌هاي مراقبتي، بسته به نياز و حساسيت سازمان‌ها، مي‌تواند افزايش يابد (بطور مثال هر 6 ماه يکبار انجام پذيرد).

با ما در ارتباط باشید…

آگه آفرین آریا  

به عنوان بزرگترین مرجع ثبت و صدور گواهینامه و نماینده چندین مرجع بین المللی

آماده پاسخگویی به صورت رایگان در خصوص نحوه دریافت گواهینامه های ISO و CE به متغاضیان گرامی می باشد.

با ما در ارتباط باشید